Бентлі Літтл “Одкровення”

little

Зізнаюсь, поки слабо знайомий з творчістю цього письменника. Якщо не рахувати кількох оповідань, озвучених Владіміром Князєвим, роман “Одкровення” є першим твором автора, з яким мені довелося ознайомитись.
Чому ж саме “Одкровення”? Літературний дебют Бентлі Літтла видався гучним. Перший роман, і на тобі — премія Брема Стокера! Думаю, зрозуміло чому саме цей роман я обрав для початку свого серйозного знайомства з творчістю Літтла.
Дія цього роману відбувається у невеличкому містечку в Арізоні, якому судилося стати ареною боротьби Добра і Зла. Несподівано, правда? Опис містечка мені нагадав культовий серіал “Твін Пікс”. Не вистачало тільки музики Анджело Бадаламенті на фоні.
Сюжет книги, на перший погляд, досить простий. У маленькому містечку раптом починають відбуватися дивні події — хтось осквернив місцеву церкву, священник кудись зник, у кількох жінок трапились викидні… На додачу до всього у місті з’являється навіжений проповідник, котрий наганяє страху апокаліптичними промовами. І головним героям (їх у романі декілька) доводиться розбиратись, що ж за чортівня тут відбувається.
Роман читається легко. За стилем нагадало Кінга у кращих його проявах (в основному через те, що дія відбувається у маленькому містечку, як і у більшості творів Стівена). В той же час Літтл однозначно має свій почерк. В романі є кілька дійсно моторошних і огидних сцен (як вам сцена родів вісімдесятирічної бабулі?), та і основні антагоністи роману є досить несподіваними. Так, “злі діти” є стандартом для горору, але те, як цей образ інтерпретував Літтл… Поціновувачам жанру сподобається.
В цілому “Одкровення” сподобалося. Якщо у вас є друзі, котрі з горору нічого крім Кінга не читали, підсуньте їм цю книгу. Має сподобатись.

Василь Лавер

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s