Сергій Комберянов: На жаль пряме спілкування з видавництвами, коли приходиш “з вулиці”, результатів майже не дає, оскільки видавництва не хочуть ризикувати.

%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%b1%d0%b5%d1%80%d1%8f%d0%bd%d0%be%d0%b22Ексклюзивне інтерв’ю Сергія Комберянова (автор книги ” Крадії пам’яті”) для нашого фензіну!

Фензін “Підвал”: Доброго Вам дня! Вітаємо з виходом книги “Крадії пам’яті”! Розкажіть нашим читачам, про те, що це за книга? Про що вона?

Сергій Комберянов: Щиро дякую за привітання. Вихід дебютної книги – це неймовірна подія в житті кожного письменника. “Крадії пам’яті” це психологічний трилер про сімох людей, які втратили автобіографічну пам’ять і намагаються зрозуміти ким вони були до втрати пам’яті і хто їх пам’яті позбавив. Книга побудована на постійному саспенсі і головне на вкрай неочікуваній кінцівці. Впевнений, що до останньої сторінки читачі справжніх крадіїв пам’яті не вгадають.

Фензін “Підвал”: А коли саме з’явилася ідея написати “Крадіїв”?

Сергій Комберянов: Ідея виникла давно і при досить ліричних обставинах. Якось я раптом задумався, чи будуть мої батьки так само добре до мене ставитися, якщо раптом забудуть, що я їх син. Це стало поштовхом до того, що я зібрав на сторінках своєї повісті сімох різних за статтю та віком людей і залишив голими (без соціальних ознак) на галявині лісу.

Фензін “Підвал”: Розкажіть, яка цільова аудиторія Вашого твору? Хто Ваш читач?

Сергій Комберянов: Я вірю, що цільова аудиторія книги досить широка, оскільки я в своїй творчості керуюся ідеєю багатошаровості твору. Читачі, які люблять полоскотати нерви, прочитають трилер про психлікарню, втечу у лісі та таємничих злочинців. Ті, хто люблять психологічну прозу, зможуть порефлексувати над питанням, хто ми без пам’яті, без усіх соціальних нашарувань, які дає нам минуле. Ще більш “продвинуті” читачі зможуть порозбиратися із біблійними алюзіями, оскільки головні герої носять біблійні імена і це звісно ж не випадковість.

Фензін “Підвал”: З якими труднощами Ви зіштовхнулися, коли видавали книгу?

Сергій Комберянов: Труднощів із виданням першої книги море: це і скепсис видавців щодо нового імені автора, це і помилки із взаємодією з усіма ланками видавничої справи (я наприклад не приділив належної уваги редактурі і за це гірко поплатився значними стилістичним помилками). Можу дати кілька порад, які з’явилися виходячи із мого досвіду. Перша – найкращий спосіб видати книгу, це перемога у літературних конкурсах. Я подавався на різні конкурси протягом кількох років, допоки не став лауреатом конкурсу “Смолоскип” і одноіменне видавництво не захотіло видати мою повість. На жаль пряме спілкування з видавництвами, коли приходиш “з вулиці”, результатів майже не дає, оскільки видавництва не хочуть ризикувати. Друга порада – займатися літературним резюме (видання короткої прози у журналах, участь у літературних заходах тощо). Для видавництв – це важливий фактор.

Фензін “Підвал”: Яку літературу і яких жанрів полюбляєте читати? Кого читаєте з українських авторів?

Сергій Комберянов: Мої вподобання дуже різноманітні – від Стівена Кінга та Джона Грішема, які пишуть гостросюжетну прозу до Стейнбека та Хемінгуея, які є майстрами психологічної прози. З українських авторів хотів би виділити Макса Кідрука та дебютанта цього року Сергія Осоку. Абсолютно різні автори, однак клас обох дуже високий.

Фензін “Підвал”:  Яка, на Вашу думку, ситуація з українською літературою у жанрі трилера/жахіть? Чи спостерігаєте за такими напрямками? “Пацієнт скоріше живий, ніж мертвий”?

Сергій Комберянов: За цим жанром спостерігаю, однак вважаю, що він вкрай слабо розвинутий через малу увагу в принципі до вітчизняної жанрової літератури в нашій країні. Протягом багатьох років складався стереотип, що лише зарубіжні автори можуть писати цікаво у цьому жанрі, а ми можемо лише писати про журбу українського народу. Дуже сподіваюся, що найближчим часом ситуація зміниться. Велику надію маю на розвиток вітчизняного кінематографу, який автоматично буде вимагати гарних історій на наших, українських реаліях.

Фензін “Підвал”: Розкажіть про свої захоплення. Маєте хобі?

Сергій Комберянов: Захоплень маю дуже багато – займаюся і кінним спортом, і живописом, і йогою. Вважаю, що авторам важливо мати дуже багато різних хобі, щоб збагачувати себе різними досвідами, які потім ляжуть на сторінки творів.

Фензін “Підвал”: Поділіться своїми творчими планами на майбутнє! Працюєте над чимось? Чи є задум видати щось в 2017-му?

Сергій Комберянов: Так, зараз активно займаюся написанням нової повісті і сподіваюся видати її в 2017 році. Автору важливо не робити довгих перерв між виданнями книг, оскільки пам’ять читачів коротка. Нова історія також буде психологічним трилером, оскільки цей жанр мені особисто, як читачу до вподоби і я отримую справжнє задоволення від створення саспенсу, загадок і неочікуваних фіналів своїх творів.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s