Містична Одеса

 

 

Одеса – це місто зі своєрідним колоритом, недаремно це батьківщина безлічі знаменитостей і недаремно про одеситів розповідають стільки анекдотів. І, природно, не обійшлося і без містики. Наприклад, в Одесі знаходиться Жевахова гора, де дуже часто бачать НЛО, а на вершині збираються окультисти всіх мастей для проведення своїх ритуалів, стверджуючи, що там особлива енергетика.

Кілька років тому в районі гори проводилися розкопки, організовані професором Педагогічного університету Андрієм Добролюбським спільно з колегами і студентами. Інтуїція не підвела дослідників, їм удалося виявити старогрецьке культове святилище.

За словами професора, був виявлений справжній культовий комплекс, що відноситься до V століття до нашої ери. На його дні знаходиться омфалос, в перекладі з грецького – «пуп Землі». Добролюбський відзначив, що їм схоже удалося зробити відкриття, значення якого він сам не усвідомив повністю.

На думку асистента кафедри усесвітньої історії Андрія Красножона, на Жеваховій горі могли проводитися культові обряди на честь богинь Афіни і Деметри. Аналогічна  споруда розташовується в Дельфах. Правда, там кам’яний омфалос, а тут це насип з попелу. Під час розкопок археологи виявили велику кількість ритуальних посудин і старогрецьких амфор. Всі знахідки попали на кафедру всесвітньої історії Південноукраїнського педагогічного університету.

Ще одним містичним місцем вважається Одеський оперний театр. Його відкрили в 1810 році за ініціативою градоначальника – герцога Дюка де Рішельє. Будівля кілька разів перебудовувалась . 31 грудня 1872 року закінчилася чергова переробка, а 2 січня 1873 року вночі театр спалахнув і був повністю знищений.

А в 1925 році театр знову згорів після представлення опери Джакомо Мейєрбера «Пророк». На цей раз вогню удалося пошкодити глядацький зал, знищити сцену, декорації, сцену і костюми. Сильно постраждала нотна бібліотека. Після цього пішли розмови, що пожежі неспроста переслідують будівлю, оскільки воно є 13-м в списку архітектурних проектів Гельмера і Фельнера, який побудував 47 європейських театрів.

В період Великої вітчизняної війни театр ледве не висадили. За легендою, німецький офіцер, що відповідав за операцію, завів роман з балериною-примою, яка вмовила його не рухати театр.  Втім, Одеська опера страждала не лише від спалахів, але і від зсувів, викликаних грунтовими водами.

У 1955-1956 роках були проведені реставраційні роботи, під фундамент залили рідке скло. Але це не змогло зупинити руйнування. З 1996 року по 2007 рік будівля пережила ще одну капітальну реставрацію, при якій фундамент укріпили за допомогою 1800 паль.

Кажуть, що в театрі є і власні привиди. У минулому, італійський артист зарізав прямо на сцені свою партнерку під час гастролей, видно, з ревнощів. З того часу, ночами в порожній будівлі театру роздається гучний чоловічий регіт. Ще тут можна зустріти примару знаменитого бандита Япончика, який дуже любив опери за життя.

Велика кількість легенд відноситься до знаменитих одеських катакомб. Вони є найбільшими в світі підземними каменоломнями, побудованими в другій половині XIX століття з вапняку-черепашника. Загальна довжина тунелів під землею досягає 2500 кілометрів.

Вони проходять практично під всім містом, причому часто входи в підземелля знаходяться в дворах будинків.

Ще до революції катакомби використовували контрабандисти, ховалися тут і бандитські зграї. Було важко зловити злочинців, що сховалися в звивистих лабіринтах. В період Великої вітчизняної війни в катакомбах ховалися партизани. В даний час по одеських підземеллях проводяться екскурсії.

Варто згадати, що в одеських катакомбах часто пропадали люди. Розповідають, що одного дня зникла ціла наукова експедиція. У 1961 році відкрився спелеологічний клуб «Пошук», який шукав в підземних тунелях зниклих.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s