Говард Лавкрафт. Том 1

lovecraft

Говард Філіпс Лавкрафт Повне зібрання прозових творів: Том І

Першій том дає змогу прослідкувати творчий шлях від «Склепу» і «Дагону» – оповідань з яких Лавкрафт повертається до написання прози після майже десяти років. Вони були написані в літку 1917 року, після схвали редактором У. Полом Куком двох ранніх оповідань «Алхімік» – першу прозову публікацію в аматорському виданні«United Amateur», та «Звір у печері», яке опублікував Кук у «Vagrant».

Далі Лавкрафт експериментує з стилем і жанрами. Пише реалістичні оповідання з іронічним та соціальним змістом: «Спогади про доктора Самюела Джонсона», «Старий Вар’ят», «Вулиця». Та твори на які його надихає творчість Лорда Дєнсені, такі як «Білий Вітрильник», «Фатум, що спіткав Сарнат», «Коти Ултара». Поступово Лавкрафт вибудовує власний стиль та опрацьовує теми і сюжети, які його цікавлять. Подорожі по старим містам Нової Англії дають матеріал для створення власних локацій, у «Малюнок у будинку» вперше згадуються місто Аркхем та долина річки Міскатонік. А в оповіданні «Безіменне місто» вперше з’являються відомий двовірш Абдулли Альхазреду. В книзі представлені такі відомі і знакові оповідання, як «Музика Еріха Цанна», «Герберт Вест — Реаніматор», «Сторонній» та «Щури у стінах».

І закінчується перший том творами Нью-йоркського періоду, які він написав, коли мешкав разом із своєю дружиною Сонею Грін («Жах Ред Гука», «Холод» та інші).

Павло Черепюк

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s