Норвезькі жахи Пола Ойе

 

Пол Ойе – норвезький режисер, який зняв три повнометражні фільми в жанрі психологічного горору: «Темній ліс» (2003), «Темний ліс-2» (2015) та між ними «Сховані» (2009). Фільми мають класичну зав’язку для жанрових картин. У «Схованих» – головний герой повертається до дому після смерті матері, щоб вирішити майнові питання. Та в маленькому містечку, де він провів не дуже щасливе дитинство з матір’ю, починають відбуватися дивні речі. Зникають діти, в дім, що він отримав у спадок хтось прокрадається. Поступово глядачу відкривається моторошне минуле, та жахливий випадок з хлопчиком Пітером, який трапився багато років тому.
Головну роль у фільмі грає Кристофер Йонер – відомий норвезький актор. Він знімався в горорі «Операція «Мертвий сніг» 2» (2014) та оскароносній стрічці 2015 року – «Легенда Г’ю Гласса» (The Revenant). Одна з перших ролей Кристофера була у першій повнометражній стрічці Пола Ойе «Темний ліс». Зав’язка подій у фільмі також буде знайомій для глядачів жанрового кіно. Телепродюсер Гунар збирається запустити нове реаліті-шоу. Однак перед цим він вирішує разом з командою приїхати в глухий ліс, де і будуть потім відбуватися зйомки. Та коли двоє учасників команди знаходять на березі озера намет, а потім тіло жінки у воді, події починають розвиватись не за сценарієм. Героям фільму доведеться дізнатись, як саме мертва жінка пов’язана з Гунером і навіщо він насправді приїхав в це місце.
Друга частина «Темного лісу» не пов’язана з першою – нові персонажі, нова історія. Бригада прибуває у закинутий санаторій посеред норвезьких лісів, щоб перевірити чи не має в ньому шкідливих відходів, та підготувати будівлю до зносу. За законами жанру, їх зустрічає єдиний мешканець будівлі – її сторож, і здається, що він, щось приховує. Незаконні експерименти та інші таємниці минулого наповнюють моторошні коридори закинутого санаторію.
Особливою деталлю фільмів Пола Ойе – є гарні та моторошні норвезькі пейзажі: темні ліси, холодні озера та водоспади. Такий фон дуже добре підходить для напружених та атмосферних стрічок режисера.
Павло Черепюк
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s